منشور اخلاقی
خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی
کد خبر: 236 | تاریخ مخابره: ۱۴۰۰ يکشنبه ۲ خرداد - 20:31

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت خبرداد:

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعی

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت با اشاره به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال» گفت: این صندوق به صورت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می‌کند و از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها حمایت مالی و معنوی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت دانش‌بنیان پارت، دکتر علی رسولی‌زاده با اشاره به راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال» گفت: این صندوق با راهبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت دانش‌بنیان پارت راه‌اندازی شده است.
وی افزود: سهامداران این صندوق پژوهش و فناوری، ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت دانش‌بنیان پارت و چهار نهاد دیگر، از جمله شرکت توسعه سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران است.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان‌پارت تاکید کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال» به صورت تخصصی و با تمرکز بر مباحث هوش مصنوعی، بلاکچین، اینترنت اشیاء، واقعیت افزوده و مجازی، هوشمندسازی صنایع تولید هوشمند و نسل چهارم صنعتی و کلان داده و پردازش ابری راه‌اندازی شده است؛ تا خدمات مالی مورد نیاز را به شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها ارائه و آنها را پشتیبانی کند.
دکتر رسولی‌زاده با بیان اینکه هوش مصنوعی، از پیش‌روترین فناوری‌‌های روز دنیاست و صنایع مختلف، در حال سرمایه‌گذاری گسترده در این حوزه هستند، خاطرنشان کرد: شرکت دانش‌بنیان پارت به عنوان شرکت پیشرو در مبحث هوش مصنوعی سعی دارد به بخش‌های مختلف اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور کمک کند.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی «توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال» ایجاد شده تا فعالین حوزه هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا در مسیر سرمایه‌گذاری و رشد قرار گیرند.
دکتر رسولی‌زاده اظهارداشت: مجوز این صندوق صادر شده و درحال طی کردن مراحل ثبت است و این صندوق به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند.
وی تاکید کرد: صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری‌های نوظهور با سرمایه 20 میلیارد تومانی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت گفت: صندوق‌های پژوهش و فناوری با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها  در کشور راه‌اندازی شده‌اند. با توجه به جای خالی صندوقی که به صورت تخصصی در حوزه هوش مصنوعی کار کند، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه فناوری نوظهور تأسیس گردید.
دکتر رسولی‌زاده افزود: حمایت مالی وظیفه اصلی صندوق‌های پژوهش و فناوری است اما حمایت معنوی نیز در دستور کار این صندوق تخصصی قرار خواهد گرفت تا فعالان این اکوسیستم بتوانند در حوزه کاری خود به رشد و توسعه دست یابند.
وی ادامه داد: این صندوق با هدف توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان مبتنی بر فناوری در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور و توسعه کارآفرینی دانش‌بنیان و فناورانه با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و دانش‌آموختگان کشور راه‌اندازی شده است. افزایش سهم دانش و فناوری در سبد صادرات خدمات و محصولات صادراتی کشور، نفوذ دانش و فناوری حوزه اقتصاد دیجیتال در صنایع و کسب و کارهای کشور، ترغیب بخش خصوصی به مشارکت فعال در فرآیند توسعه فناوری و نوآوری حوزه اقتصاد دیجیتال و کمک به توسعه کسب و کارها از طریق کاهش ریسک و مخاطرات فرآیند ایده تا تجاری سازی در حوزه اقتصاد دیجیتال از دیگر اهداف راه‌اندازی این صندوق بوده است.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت با اشاره به نامگذاری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی‌ها» گفت: مباحث مربوط به هوش مصنوعی، بلاکچین و اینترنت اشیا یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها و پیش‌ران‌ها در مسیر پشتیبانی و رشد و توسعه صنایع به شمار می رود.
دکتر رسولی‌زاده اظهار داشت: امید است با راه‌اندازی این صندوق و هم‌افزایی تمام فعالان اکوسیستم بتوانیم گام‌های بلندی در راستای تحقق شعار سال برداریم.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه