منشور اخلاقی
خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
555
همدان «شهر لبخندها» می‌شود
کد خبر: 171 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ شنبه ۶ بهمن - 18:44

همدان «شهر لبخندها» می‌شود

همدان- مریم متین خواه- مواجهه اقتصادی مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با بيان اينكه برگزاری جشنواره مطبوعات و نمایشگاه کتاب در دستور کار است، از برگزاری برنامه «صبای سرو»‌ در دهه فجر با هدف تجلیل از هنرمندان و رسانه‌ها خبر داد و گفت: همدان «شهر لبخندها» می‌شود.

علیرضا درویش‌نژاد در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران بابیان اینکه طی مدت حضورم در استان همدان که حدود ۶ ماه از آن می گذرد توجه به حوزه زیرساخت‌های فرهنگی مدنظر بوده است، گفت: باتلاش های انجام شده و برگزاری نشست های متعدد ۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل موزه هنرهای معاصر همدان اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه احداث این موزه برای استان همدان ضروری است و خوشبختانه عملیات اجرایی پروژه توسط پیمانکار شروع شده است، گفت: عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی همدان که متوقف شده بود نیز از سرگرفته شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره مطبوعات نیز در دست پیگیری است و با استاندار سابق همدان برای اخذ موافقت برگزاری این برنامه رایزنی شد و در ادامه با استاندار فعلی نیز صحبت خواهیم کرد به برگزاری برنامه تجلیل از هنرمندان پیشکسوت در دهه فجر اشاره کرد.
درویش‌نژاد در ادامه با بیان اینکه ارشاد در دهه فجر متولی کمیته فرهنگی ـ هنری است افزود: امیدواریم بعد از ایام فاطمیه بتوانیم برنامه‌های خود را متناسب با 40 سالگی انقلاب اسلامی برگزار کنیم.
معاون فرهنگی و هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: بهمن ماه امسال اکران فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در ۲ سینمای قدس و فلسطین همدان دنبال می شود.
فیض منش  زمان برگزاری افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در همدان را ۱۱ بهمن‌ماه در سینما فلسطین عنوان کرد و گفت: سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از ١٢ تا ٢٢ بهمن‌ماه همزمان با ایام گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در همدان برگزار می شود.
معاون فرهنگی و رسانه‌ای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: امسال ۱۲۰ میلیون تومان کتاب از ناشران استان همدان خریداری شده است.
مجید فروتن با بیان اینکه همدان در سال ۱۴۰۲ به عنوان «پایتخت کتاب اسلامی» انتخاب شده و شعار این رویداد نیز «همدان شهر همه‌دانایی است» خواهد بود، گفت: برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه مشخص شده و همدان پایتخت کتاب خواهد بود.

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه