منشور اخلاقی
خبرهای ویژه
آخرین خبرها
خبرهای پربیننده
 تولید قیر جدید در نفت پاسارگاد
کد خبر: 115 | تاریخ مخابره: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۵ دي - 19:34

تولید قیر جدید در نفت پاسارگاد

شرکت نفت پاسارگاد برای اولین بار در ایران موفق به تولید یک نوع قیر جدید با استاندارد جهانی و متناسب با حجم ترافیک جاده‌ای با نام پی.جی.پلاس (PG+) شد.

به گزارش مواجهه اقتصادی، پیش از این تولید قیرهای متناسب با شرایط آب و هوایی انجام می‌شد که با تلاش متخصصان، این شرکت به دانش تولید قیر بر اساس حجم ترافیک جاده ای نیز دست یافت.

طبقه بندی قیرها بر اساس عملکردی با عنوان پی جی ( PG) از حدود چهار سال قبل در ایران ایران شروع شده و شرکت نفت پاسارگاد در تولید این نوع قیر در کشور پیشرو است. قیرهای پی جی (PG) عمدتا منطبق با شرایط آب و هوایی بوده ولی در نوع جدیدی که در نفت پاسارگاد تولید شده است قیر بر اساس نوع ترافیک نرمال، سنگین، خیلی سنگین و فوق سنگین تولید می‌شود.

در این نوع قیر جدید علاوه بر شرایط ترافیکی ، شرایط آب و هوایی که در انواع دیگر قیرهای پی.جی (PG) دیده شده بود نیز وجود دارد و می‌توان گفت کشور ایران به دانش تولید به روز ترین مدل قیر دست یافته است. بار ترافیکی یکی از عامل‌های اصلی پایین آمدن عمر آسفالت بوده و چنانچه از این محصول جدید در جاده‌ها استفاده شود عمر آسفالت افزایش قابل توجهی می‌یابد.

شرکت نفت پاسارگاد آمادگی تولید این محصول در حجم انبوه و متناسب با نیاز اعلام شده از سوی دستگاه‌های مسئول را دارد.

گفتنی است رونمایی از این محصول جدید شرکت نفت پاسارگاد با حضور مسئولین محترم در بهمن ماه سالجاری انجام خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه شما

بالای صفحه